Vatanım, Bayrağım, Önderim Sana Canım Feda

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

> Duyuru: Sunum Hazırlama Ve Sunma Rehberi - Guide
Sharebus
Sunum Hazırlama Ve Sunma Rehberi - Guide 
Group Icon

Grup: Administrators
İleti: 0
Üye No.: 137,316
Katılım: 10-July 10

HTTP Linkleri Duyuru Anlatımı
forum resmi
Bilgi:

Merhaba Arkadaşlar,

Hem sitemize yeni katılan, hem de sunum kurallarını özümseyememiş arkadaşlar için sitemizde var olan sunum kurallarını tek bir başlık altında düzenledik. Bu başlığı okuduktan sonra sunum kurallarında hata yapmayacağınızı umuyoruz.

Keyifli paylaşımlar dileriz.

Film Sunumu Yapmadan Önce Yapılması Gereken İşlemler:

1- İlk olarak, imdb.com adresinden, sunum yapmak istediğimiz filme ait sayfayı buluyoruz. Aşağıda gördüğünüz arama satırına filmimizin adını yazıyoruz. Aramakta olduğumuz filmin linkine tıklıyoruz. (Aramak istediğimizi bulmakta yıl ve poster bize yardımcı olacaktır.)2- Aradığımız filmin linkine tıkladıktan sonra adres çubuğunda görünen linki kopyalıyoruz.3- Ardından www.sharebus.com adresine girip bu linki arama bölümüne yapıştırıp, aramayı başlatıyoruz.- Gördüğünüz gibi nokta atışı ile hedefe ulaştık! Bu arama yöntemi ile tek bir aramada, aradığımız filme ait Film Müziği (OST), Türkçe Ses Dosyası, DVD, DVDRip ya da HD-DVDRip / Blu-Ray sunumlar olup olmadığını öğrenebiliriz!4- Çıkan sonuçlar doğrultusunda, elimizdeki film dosyasının özelliklerine göre, DVDRip ya da (1080p altında) BRRip ise HTTP Yabancı Filmler Bölümüne; (1080p) HD-DVDRip ya da (1080p) Blu-RayRip ise HTTP HD-DVD & Blu-Ray Linkleri bölümüne varolan başlığın altına sunumumuzu yapıyoruz.

- Bu arama sonuç vermez ise alttaki yazı ile karşılaşıyoruz ve filmimizin sunumunu yapmak üzere ilgili bölümün yolunu tutuyoruz.Yeni Bir Başlık Açarken Yapmamız Gerekenler:

Arama yaptık fakat filmi bulamadık. HTTP Yabancı Filmler bölümünde, sağ üst köşede bulunan forum resmi butonuna tıklıyoruz.Karşımıza zengin menü editörü çıkacaktır.

1- Yeni başlık açarken ilk yapmamız gereken şey, filme ait afişi ortalanmış bir şekilde sayfamıza yerleştirmektir.

Bunun için film afişini bir resim upload sitesine yüklememiz gerekmektedir. (Ör: photobucket.com, imageshack.us)

forum resmi

Yukarıda gösterilen link kopyalanarak altta gösterilen kodlar arasına yapıştırılır.

forum resmi

2- Bir sonraki aşamada filmimize ait "IMDb" linkini ekliyoruz. Bunun için "IMDb" sitesinde yapmış olduğumuz arama sonucu ulaştığımız linki kopyalıyoruz. Menümüze dönerek "IMDb Film Bilgi Kutusu Ekle" butonuna (forum resmi) tıklayarak, edindiğimiz linki, gelen pencereye yapıştırıp "Tamam" diyoruz.3- Bir sonraki adımda ise elimizde varsa, filme ait Sunum Bilgisi (Release Info) ekleyebiliriz. Bunun için "Info" içeriğini, yazı yazabileceğimiz alana yapıştırırız. Yapıştırdığımız metininin tamamını (mouse ile) seçerek "Kod Etiketi" (forum resmi) butonuna tıklarız. Metinimizin baş ve son kısmına "[ code] ve [/ code]" eklenecektir. Sonra bu etiketler de dâhil olmak üzere tekrar metnimizi seçer ve "Spoyler Ekle" (forum resmi)butonuna tıklarız. Metnimizin baş kısmına "[ spoiler][ code]", son kısmına ise "[/ code][/ spoiler]" etiketleri eklencektir.

forum resmi

4- Sunumumuza istersek filmden ekran görüntüleri de ekleyebiliriz. Ekran görüntüsü eklerken "Slayt Foto Ekle" (forum resmi) butonunu kullanmamız gerekmektedir.5- Linklerimizi eklerken yine Code Etkiletini (forum resmi) kullanmak zorundayız.

Linklerimiz, menü editörümüzde aşağıdaki gibi görünmelidir.Sunumumuzun Başlığı Nasıl Olmalı?


Sunum başlığında muhakkak bulunması gerekli iki adet önemli bilgi vardır. Bunlardan bir tanesi filmin IMDb adresinde var olan orijinal adı (12 Angry Men), diğeri ise yine filmin IMDb sayfasındaki tarihidir (1957).

Bununla birlikte, isteğe bağlı olarak filmin görüntü formatını (DVDRip, BRRip, BDRip) alt satıra; ses formatını (AC3, DTS) ise filmin isim ve tarihinin hemen sonuna ekleyebilirsiniz.

Örnek başlık aşağıdadır.

forum resmiSunum Yapma Şablonu:


Bu anlatımın uygulandığı şablon aşağıdaki gibidir. "Ben yukarıdaki gibi sunum yapamam." diyorsanız, elinizdeki film bilgilerini aşağıda gerekli yerlere kopyalayarak sunumunuzu oluşturabilirsiniz. "Onu da yapamam." diyorsanız, LÜTFEN sunum yapma ısrarında bulunmayınız.

CODE
[center]Filmin hangi release (sunum) grubuna ait olduğunu belirten FİLM ADI. Ör: Up.2009.480p.BRRip.XviD.AC3.PRoDJi[/center]

[center][img]Buraya FİLM AFİŞİ linki eklenecek[/img][/center]

[imdb]Buraya filme ait IMDb ADRESİ eklencek[/imdb]

[spoiler][code]Buraya filme ait INFO (Bilgi) eklenecek[/code.][/spoiler]

[center][imgs]1.Ekran Görüntüsü'nün Linki[/imgs][imgs]2.Ekran Görüntüsü'nün Linki[/imgs] [imgs]3.Ekran Görüntüsü'nün Linki[/imgs][/center]

[code]Buraya da LİNKLER eklencektir[/code.]

Not: [/code.] tiketlerinin sonunda bulunan nokta ( . ) karakterlerini, sunum yaparken kaldırmanız gereklidir. Sizlere rehberde gösterebilmek açısından "nokta" kullanmak durumunda kaldık.

Örnek Sunum İçin TıklayınızListelerin Kullanımı

IMDb bilgisi bulunmayan kategoriler (oyun, e-book) ve bazı filmler için arama yaparken Listeler'i kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Listeler'e, Anasayfa'mızın sağ üst tarafında bulunan bölümden ulaşabilirsiniz.
Listeler bölümüne girince sizi liste açılış sayfası karşılayacaktır. Listeleri, aktif olarak bu sayfanın solunda bulunan bölümden kullanabilirsiniz.
Sol bölümde, SB Index bölümüne tıkladığımızda karşımıza, forumumuzda paylaşıma açılan bölüm başlıkları geliyor. Burada aradığımız ya da paylaşmak istediğimiz dosyanın kategorisine giriyoruz.
Listeleri gerek klavyenizden "CTRL + F" kombinasyonunu kullanıp arama yaparak...
...gerekse üst kısımda bulunan alfabetik düzenden tarama yaparak sağlıklı bir biçimde kullanabilirsiniz.


forum resmi

Profile CardPMEmail Poster
 
- Basit Görünüm Şuan: 14th February 2016 - 08:47:42 AM